Az aktuális ütemtervek alapján folynak a kivitelezési munkák a Campus Sétány I. ütem társasházi lakásépítésén és a társasházat kiszolgáló, a Huszár és a Zrínyi utcákban zajló, Székesfehérvár Önkormányzatával közös együttműködésben készülő külső közművezeték építésén.  Szerdán délután bokrétaünnepséget rendeztek az építkezésen.

„Kevés jobb dolog történhet egy város életében, mint a lakásépítés: ez ugyanis nem a máról szól, hanem sokkal inkább a jövőről és a jövőbe vetett bizalomról és hitről.” – fogalmazott a rendezvényen Cser-Palkovics András polgármester köszöntő beszédében, és a városrész rehabilitációjának jelentőségét hangsúlyozta, amely a lakásépítéssel kölcsönhatásban a munkaerőhiány megoldását segíti elő: „Székesfehérvár egy folyamatosan fejlődő város, ami nemcsak a gazdaság teljesítményében, a kulturális élet és a szolgáltató szektor fejlődésében, hanem az emberek életminőségében is megnyilvánul. Kiemelt jelentőségű, hogy új lakások épüljenek a városban, és ezek a különböző városrészekben rendelkezésre álljanak a fiataloknak, vagy a gyermekes családoknak – a különböző igényekhez igazodó méretekben. Ez a beruházás is mutatja, hogy a helyi cégekben van vállalkozó szellem, és hogy elsősorban a magánszektorban van lehetőség ekkora beruházásokra – és az is fontos, hogy ezekre van fizetőképes kereslet.” A polgármester elsősorban a beruházáson dolgozóknak mondott köszönetet a munkájukért – a város és az ide költöző családok nevében is, és külön gratulált a kivitelezőnek az ütemterv tartásáért.

Tavaszra készül el a város legnagyobb társasháza a Campus Sétányon
 




„Ez az első ilyen jellegű beruházás Székesfehérváron” - nyilatkozta Rendek Richárd a beruházó cég nevében. A szakembereket több nagyteljesítményű gép szolgálja ki, jelenleg az épületen 145, a külső közműépítéseken 35 szakmunkás és 12 fő őket irányító és ellenőrző mérnök dolgozik, az összes dolgozó létszáma nyárig túllépi a 250 főt.  Az elmúlt 12 hónapban szoros tempóban megépített vasbeton tartószerkezetekbe 16 763 m³ betont és 2108 tonna betonacélt építettek be. Rendek Richárd elmondta, hogy Székesfehérváron a nyolcvanas évek végéig a város centrumához közeli fejlesztési területek nagyrészt beépültek; ezt követően a beruházókat korlátozta a beépíthető telkek mérete, illetve a belvárostól való távolsága. A 2008-ban kialakult gazdasági körülmények megakadályozták a korábbi tulajdonos koncepciójának megvalósulását. „Székesfehérvár szinte utolsó központi elhelyezkedésű, középmagas épülettel beépítendő területe éppen ezért csak most válhat otthonává számtalan székesfehérvári családnak, vagy olyanoknak, akik most költöznek esetleg városunkba.”

Szekeres Gábor projektvezető kifejezte: „Az eddig eladott lakások száma és a továbbiak utáni érdeklődés volumene azt igazolja, hogy a tervezési programunk megfelelő volt, projektünk sikeres lehet.”

Mráz Melinda, a Campus Sétány értékesítési igazgatója szerint ez az időszak az elmúlt évek legtöbb új építésű lakását hozza majd magával a városban: „Az elmúlt évek során a beruházók kivártak, igazi áttörést a CSOK bevezetése hozott, hiszen megnőtt a vásárlói igény az új építésű lakások iránt. A hírek 500-600 db új építésű lakásról szólnak a városban a 2018-as évre.” Elmondta, hogy a leginkább az új építésű otthonokra igénybe vehető támogatás és az ehhez kapcsolódó kedvező kamatozású hitel a Campus Sétány tervezésénél is fontos szempont volt: különös figyelmet fordítottak a lakások kialakításakor erre a vásárlói szférára.  A lakások 50%-át már eladták, a következő kihívást az jelenti, hogy a legfelsőbb szinten található, luxus minőséget képviselő penthouse lakások is megtalálják lakóikat.

A bokrétaünnepségen az építtető részéről Rendek Richárd megköszönte az építésben résztvevő, közreműködő szakemberek munkáját, majd a szalagok felkötését követően az „építőmester” bokrétát helyezett el az épület legmagasabb pontján, messziről is jól látható helyen.

Tavaszra készül el a város legnagyobb társasháza a Campus Sétányon