Alba Fehérvár-Bonn (német) 81-69 (24-15, 13-19, 22-18, 22-17)
-------------------------------------------------------------
a magyar csapat legjobb dobói: Cabezas 19, Filipovity 18, Freeman 12, Heath 11, Lóránt 10
    Továbbjutott: az Alba Fehérvár, 165-154-gyel

A német együttes előzőleg a Bajnokok Ligájában szerepelt, míg a székesfehérváriak EK-csoportjuk harmadik helyezettjeként jutottak a sorozat egyenes kieséses szakaszába. A Bonn jelenleg hatodik a német bajnokságban, míg a februári Magyar Kupa-küzdelmekről lemaradt Alba 10. az NB I tabelláján.

Jesus Ramirez együttese biztató előjelekkel készült a szerdai visszavágóra, mivel egy hete 85-84-gyel csak minimális különbségű vereséget szenvedett idegenben - igaz, már 15 ponttal is vezetett a mérkőzés során.

A házigazda csapat 12-2-vel kezdett az Alba Regia Sportcsarnokban, és előnyéből kilenc pontot megőrzött az első negyed végére (24-15). A második játékrészben rendezte sorait a vendégcsapat, látótávolságon belülre került, a nagyszünetig három pontra felzárkózott (37-34).

Negyeddöntőben az Alba

A folytatásban is a fehérváriaknál maradt az előny, de a németeket nem tudták leszakítani, így sokáig nyílt volt a továbbjutás. Huszáros hazai hajrának köszönhetően egy perccel a vége előtt összesítésben hét ponttal volt jobb az Alba, és a végéig még nőtt is a különbség.

Az Alba az izraeli Unet Holon csapatával találkozik a negyeddöntőben, melynek mérkőzéseit március 20-án és 27-én rendezik.